Dzisiaj – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach świętych, po Mszy świętej o 8.00 Droga Krzyżowa, przed sumą poświęcenie palm przy kaplicy i procesja z palmami do kościoła, o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień mamy:

  • W środę – na zakończenie Mszy świętej odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  • W niedzielę Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

* W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy Oto ja, o dobry i Najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny.

Odpust zupełny można zyskać także za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej

W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami

* W naszej Archidiecezji trwa okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej do 16 czerwca.

* w zakrystii przyjmujemy na kwiaty do Grobu Pańskiego

* Dziękuję serdecznie za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy: Reymonta

i proszę o posprzątanie naszego kościoła wyjątkowo we wielką środę po Mszy świętej wieczornej mieszkańców ulic: Zuchów, Jana III i Norwida

Przy wyjściu do nabycia jest: prasa katolicka,

Lista sprzątających, pracujących przy kościele i ofiarodawców jest wywieszona na tablicy przed kościołem. Za pracę i złożone ofiary serdecznie dziękuję.

Program na Wielki tydzień

W Wielką Środę – na zakończenie Mszy św. wieczornej odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W Wielki Czwartek – rozpoczynamy święte Triduum Paschalne:

o 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach Ksiądz Arcybiskup odprawia mszę Krzyżma świętego konsekrując oleje chrzcielne, chorych i krzyżmo święte.

O 18.00 w naszej parafii odprawiać będziemy Mszę Wieczerzy Pańskiej; w czasie tej liturgii wspominamy ustanowienie Najświętszego sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Składka przeznaczona będzie na nowe ornaty i uzupełnienie strojów liturgicznych. Po tej Mszy świętej w uroczystej procesji przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i adorować będziemy do godziny 22.00.

W Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. dorosłych katolików obowiązuje post ścisły. Nawiedzić Pana Jezusa w „ciemnicy” można będzie od 7.00.

o 9.00 Szkoła Podstawowa klasy 4 i 5

o 10.00 Szkoła Podstawowa klasy 6 i 7

o 11.00 Sdzkoła Podstawowa klasa 8 i Gimnazjum klasa 3

o 15.00 Godzina miłosierdzia: odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę krzyżową

Liturgia rozpocznie się o 18.00 odczytamy Mękę Pańską, odmówimy uroczystą modlitwę wiernych i będziemy adorować krzyż – wszyscy uczcimy go przez ucałowanie, a po komunii św. przeniesiemy Pana Jezusa do „Grobu”. Zaśpiewamy 3 części Gorzkich żali.

Na 21.00 zaprasza na adorację Zespół Macierzanki

od 22.00 mieszkańców Zagórcza Małego

od 23.00 mieszkańców Gucików oraz Stowarzyszenie „Przyjaźń”

od 24.00 mieszkańców Kosowskiego Końca i młodzież ponadgimnazjalną

od 1.00 mieszkańców Gronówka

od 2.00 mieszkańców Podlesia

od 3.00 mieszkańców Żarek Na Gościńcu

od 4.00 mieszkańców Ziajek i Sołtystwa

od 5.00 mieszkańców Pod Górkami i Na Kaliskach

od 6.00 mieszkańców Wyźroła

od 7.00 mieszkańców Zagórcza Dużego

Niech to będzie czas wspólnej i osobistej modlitwy. Adoracja będzie całą noc. Proszę Panów Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej o całonocne trzymanie warty przy Bożym Grobie.

W Wielką Sobotę. Zapraszam na adorację na godz.

9.00 uczniów kl. 3 Szkoły Podstawowej

Poświęcenie pokarmów o godzinie:

11.15 – Żarki na pętli autobusowej na ul. Kresowej

11.30 – Ziajki

11.45 – Żarki na Wyźrole przy kaplicy

12.00 – Zagórcze Małe

12.15 – Zagórcze Duże

13.00 – Żarki przy kościele

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 18.00 złoży się na nią Poświęcenie ognia i paschału, liturgia słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, Msza wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna. Procesja rezurekcyjna będzie na zakończenie obrzędów Wigilii Paschalnej.

Liturgia tego dnia jest wyjątkowo bogata, nie trwa krótko, lecz uzmysłowić ma nam wyjątkowość naszego odkupienia. Zachęcam do uczestnictwa w niej, na następną taką liturgię czekać będziemy cały rok. W tym dniu przynosimy świece i odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów, zapraszam Strażaków i Górników w strojach galowych, proszę Panie Gospodynie Wiejskie o przyjście w strojach regionalnych, proszę też Róże Różańcowe, aby niosły świece przy monstrancji, oraz dziewczynki do sypania kwiatów.